Davetiye LCV Örnekleri

Davetiye LCV Örnekleri

Hemen her birey; düğün, etkinlik, gezi, toplantı ve diğer amaçlar için gerçekleştirilen organizasyonlara davet edilmişlerdir. Söz konusu organizasyonlara ilişkin davetiyelerde organizasyonun düzenleneceği tarih ve saat bilgisinin yanı sıra bir de LCV bölümü yer almaktadır. LCV; davetlilerin katılım durumlarına ilişkin bilgi talep edildiği organizasyon davetiyelerinde kullanılan bir kavramdır. Lütfen Cevap Veriniz ibaresindeki kelimelerin baş harflerinden oluşan LCV kavramı; katılımcı sayısının netleştirilmesi gereken durumlarda davetlilerden bilgi talep edilmesini ifade eder.

Ancak her organizasyon davetiyesinde kullanılan LCV metinleri aynı değildir. Organize ettiğiniz etkinliğin türüne ve katılımcı kitlesine göre farklı LCV metinleri kullanılmaktadır. Bir davetiyede kullanılan LCV metninin mutlaka davetiye içeriği ile uyumlu olması gerekmektedir. Aynı zamanda nazik ve kibar bir dille davetlilere hitap edilmeli; emrivaki tarzda bir talep havası meydana getirilmemelidir.

Organizasyon davetiyelerinizde tercih edebileceğiniz LCV metinlerini sizler için derledik. Organizasyon türünüze uygun olarak tercih edeceğiniz LCV metinlerini tercih ederek şık bir davetiye metni hazırlayabilirsiniz.

Örnek LCV Metinleri

Düzenlediğimiz etkinliğe katılım durumunuzu ………… tarihine kadar ………………. telefon numarasına bildirmenizi rica ederiz.


Bu mutlu günümüze organize ettiğimiz yemekli kutlamamıza katılacak olan davetlilerimizin ……………………………………’e aşağıda belirtilmiş olan iletişim numarasından ulaşarak katılımcı sayılarını bildirmelerini rica ederiz.


Şirketimizin düzenlemiş olduğu seminere katılacak çalışanlarımızın; seminerden bir gün öncesine kadar katılım durumları hakkında Eğitim Müdürlüğü’müze bilgi vermelerini rica ederiz.


Organize ettiğimiz yeni yıl eğlencesi için eşli veya tek katılımcı durumunuzu ………………………….. tarihine kadar ……………………………… numaralı telefona bildirmenizi önemle rica ederiz.


Büyükşehir belediyemiz tarafından düzenlenen Çanakkale Gezisi etkinliğine katılım durumunuzu ve katılımcı sayınızı en geç etkinlik tarihinden bir gün önce Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğümüze iletmenizi rica ederiz.


Yukarıda belirtilen eğitim tarihlerinden hangisini tercih ettiğinizi; ……………….. tarihine kadar şirketimizin İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne iletmenizi rica ederiz.


Düzenlemiş olduğumuz iftar yemeği etkinliğimize teşrif durumunuzu xxx dahili numarasından ……………. hanıma bildirmeniz rica olunur.


Düzenlenecek olan Mevlidi şerife katılım durumunuzu camimiz görevlilerinden …………… Bey’e iletmenizi arz ederiz.


Gerçekleştirilecek olan defile organizasyonumuz için katılım durumunuzu eşli ve eşsiz olarak ………………….. tarihine kadar ………….. Hanıma iletmenizi rica ederiz.

Yönetici Hakkında

Online Davetiye